Minden szülő azt szeretné, ha gyermeke jól teljesítene az iskolában, és felnőttként az életben is. Ennek érdekében szinte bármit megtesznek, különféle szakkörökre, különórákra viszik őket. Sőt már egészen pici kortól, például babaúszásra, jógára és egyéb foglalkozásokra is. Nem feladatunk ezek hatékonyságát felmérni, esetleg vitatni, de valljuk be, ha a ráfordított pénzt nem is számoljuk, időből bizony sokat követelnek. Természetesen a jó szülők semennyi időt nem sajnálnak a gyermekükre szánni, és ez nagyon jól is van így.
De biztos, hogy már egészen kicsi korban valaki másnak kell „fejleszteni” a gyermekünket? És feltétlenül el kell vinnünk valahova otthonról? Az otthon biztonságos melegénél, és a jól ismert, szerető és gondoskodó szülőnél talán nem kell jobb, megfelelőbb környezet és személy a gyermekek fejlődéséhez. Ez persze nem jelenti azt, hogy otthon ülve bele kell süppedni az unalomba. Éppen ellenkezőleg, számtalan lehetősége van a szülőknek, hogy a gyermekeikkel hasznosan töltsék az időt. Mégpedig úgy, hogy közben „fejlesztik” is őket.
Ennek egyik legjobb eszközei lehetnek az oktató- és fejlesztő játékok gyerekeknek. Találhatunk Matematikai készségeket fejlesztő társasjátékot éppúgy, mint a kisebbeknek például Formaillesztő társasjátékot. A Kresz társasjátékkal a közlekedési táblákkal ismerkedhetnek meg, amivel a közlekedésüket tudjuk biztonságosabbá tenni már egészen korán. Találhatunk Gyorsasági társasjátékot is, és még hosszan sorolhatnánk a példákat.
A lényeg, hogy gondoljuk át, mi a legjobb a gyermekünknek és ugyanakkor nekünk is. Talán többet ér egy nyugodt esti játék otthon, mint a forgalommal küzdeni késő délutánig, hogy aztán este hazaérve egy késői vacsora után zaklatottan próbáljunk elaludni.